Systemy klejące na zimno

Służą do aplikacji klejów dyspersyjnych z odpowiednim ciśnieniem: pompy dla systemów do klejenia na zimno

Innowacyjna technologia

Jest to innowacyjne rozwiązanie – precyzyjne i ekonomiczne. Nasz szeroki wybór głowic klejowych oferuje odpowiednie rozwiązanie dla każdego systemu. Zbiorniki ciśnieniowe o pojemnościach od 1 do 40 litrów są dedykowane do prostych niskobudżetowych klejów o małej lepkości aplikowanych z ciśnieniem do 6 bar.

Pompy

A – Pompy kleju dyspersyjnego

W zależności od rodzaju aplikacji pompy membranowe oraz pompy tłokowe montowane są bezpośrednio na zbiorniku lub za pomocą uchwytów pozwalających na ich montaż na maszynie.

a) Pompa dwutłokowa DPP-4/DPP-8

Jednostka dedykowana do wymagających klejów. Precyzyjne sterowanie elektroniczne dwóch tłoków pozwala na proste kontrolowanie ciśnienia przy każdej prędkości produkcyjnej zachowując przy tym  bardzo dokładną regulację ciśnienia układu dzięki czemu zastosowanie standardowego regulatora ciśnienia staje się zbędne. Jest to nowa technologia pozwalająca na dostarczenie kleju  do głowic klejowych z zachowaniem jego wzorcowej lepkości. Pompy dedykowane są do sterowników serii Xtend3.

b) Inteligentna pompa tłokowa

Pneumatyczne pompy tłokowe pracujące w zakresie ciśnienia od 2:1 do 9:1 są używane do dostarczania klejów o średniej i wysokiej lepkości. Elektronicznie sterowana praca tłoka sprawia, że pompy charakteryzują się niebywałą niezawodnością i wytrzymałością. Bezpośrednia komunikacja z jednostką sterującą pozwala na stałą regulację ciśnienia na wyjściu pompy i jego dostosowanie w zależności od prędkości produkcji. Pompa wyposażona jest w filtr kleju, którego wymiana jest intuicyjna – instrukcja krok po kroku wymiany filtra znajduje się w panelu sterującym.

c) Pompa membranowa

Służy do dostarczania klejów dyspersyjnych o niskiej i średniej lepkości. Pompy wyposażone są w elektroniczną regulację ciśnienia oraz podwójną membranę.

Aplikatory kleju dyspersyjnego

Elektromagnetyczne głowice znajdują swoje zastosowanie w szybkich i precyzyjnych aplikacjach kleju dyspersyjnego. Głowice Baumer hhs pozwalają na przerywane aplikacje przy prędkościach produkcyjnych, w których konwencjonalne mechaniczne rozwiązania nie zdają egzaminu.

A – Głowice aplikujące Vario

Pracujące z ekstremalnie wysoką częstotliwością głowice aplikujące służące do podawania kleju w sposób bezkontaktowy za pomocą punktów. Kompaktowa budowa oraz zintegrowana zasuwka dyszy chroni ją przed zasychaniem kleju podczas przestojów. Maksymalna częstotliwość pracy : 1000 cykli na sekundę.

B – Głowice aplikujące – seria P

Seria głowic elektrycznych P-500 służy do aplikacji punktowej i liniowej. Są to niezawodne głowice o bardzo wysokiej wydajności gwarantujące maksymalną stabilność produkcji przy zminimalizowanym zużyciu eksploatacyjnym, dzięki czemu ograniczona zostaje konieczność ich serwisowania. Tryb punktowy pozwala na aplikację bardzo małych ilości kleju. W przypadku produkcji wymagających dostarczania większych ilości kleju kombinacja zoptymalizowanego przepływu kleju przez głowicę oraz maksymalne ciśnienie kleju 50 bar zapewnia możliwość szerokiego zakresu ustawień pracy, pozwalając przy tym na dostosowanie ilości aplikowanego kleju na produkt oraz zmiany prędkości produkcyjnej maszyny w każdym czasie. Nowa głowica P-500i posiada dodatkowo zintegrowany chip do komunikacji ze sterownikiem Xtend3, który powoduje automatyczne rozpoznanie głowicy przez system, dzięki czemu skrócony zostaje czas przygotowania jej do produkcji.

C – Multigłowice

Elektromagnetyczne multigłowice Baumer hhs nie posiadają ruchomych uszczelnień dzięki czemu praktycznie się nie zużywają i pozwalają na aplikację zarówno wzdłużną jak i poprzeczną. Nadają się również do aplikacji punktowej. System uszczelnień głowic elektromagnetycznych minimalizuje czas potrzebny na przygotowanie ich do pracy jak również skraca czas potrzebny na ich serwisowanie zwiększając przy tym produktywność maszyny. Bezkontaktowa technologia klejenia redukuje zabrudzenia głowicy.

D – Elektryczno-pneumatyczne głowice aplikujące

Rodzina głowic MMDD
Kompaktowe głowice aplikujące do pracy z ciśnieniem max. 24 bar.

Rodzina głowic MKDD
Wytrzymałe głowice aplikujące kontrolowane przez tłokowy mechanizm różnicowy, używane do aplikacji kleju z ciśnieniem max. 80 bar. Te głowice są również dostępne w wersji szczelinowej i sprayowej.

Zbiorniki  ciśnieniowe

Odpowiednie do prostych niskobudżetowych klejów dyspersyjnych. Występują w pojemnościach od 0,75 do 15 litrów i są głównie przeznaczone do klejów o niskich lepkościach dla maszyn pracujących ze stałą prędkością i niskim ciśnieniu kleju – do 6 bar.

Zapraszamy do kontaktu. Doradzimy. Pomożemy.

Kontakt ws. produktu

Dział systemy klejące i serwis

Wiktor Gruchociak
tel: +48 604 481 113

Jako firma stawiamy na nieustanny rozwój. Zależy nam na tym, by świadczone przez nas usługi i dostarczane produkty były zgodne z Państwa oczekiwaniami. Zachęcamy więc do pozostawienia opinii na nasz temat.

Najnowsze aktualności

Międzynarodowe targi techniki pakowania i etykietowania

Zapraszamy wszystkich obecnych oraz przyszłych Klientów na nasze stoisko na Międzynarodowych targach techniki pakowania i etykietowania TAROPAK. Targi odbędą się w dniach 27-29 września br., a nasza firma będzie miała swoje stanowisko oznaczone numerem 45 w Hali 6, w...

AB System wspiera Powiat Leszczyński

W związku z zainstniałą sytuacją epidemiologiczną, firma AB System postawnowiła wesprzeć Powiat Leszczyński, przekazując 1000 litrów środków dezynfekujących, za co otrzymaliśmy podziękowanie od Starosty Leszczyńskiego Pana Jarosława Wawrzyniaka. Poniżej treść...

Nowej generacji sterownik Xact

Przedstawiamy Państwu nowoczesny i zarazem przełomowy sterownik Xact. Ze względu na bardzo dobre przełożenie ceny do funkcjonalności znajduje on zastosowanie zarówno w małych, jak i średnich firmach.Pobierz kartę produktu w wersji anglojęzycznej:Karta produktu...

Podejście jakościowe

Nasza firma stawia na nieustanny rozwój. Dlatego od lat regularnie poddajemy się audytom jakościowym.

AB SYSTEM Sp. z o.o.
ul. Wolności 18
64-130 Rydzyna

tel.: +48 65 526 00 00
fax: +48 65 526 00 00

e-mail:
info@ab-system.eu